Gönc, 1854. március 6. - Budapest, 1929. március 13.

Premontrei fizikatanár
1881-től Nagyváradon tanított. Az elektromágneses hullámok vizsgálatához akkoriban használt kohérert tökéletesítette és működését több dolgozatában elemezte. Valószínű, hogy Marconi előtt ismerte a drótnélküli távírás elvét, s 1895-től sikeres kísérleteket végzett a drótnélküli távíróval. 1896-ban néhány hónappal a röntgensugarak felfedezése után Nagyváradon felállította az ország első orvosi és tudományos vizsgálatokra alkalmas röntgenlaboratóriumát. 1916-ban alapítványt tett fizikai tanulóversenyekre, melyet róla neveztek el. Az 1949 óta folyó Eötvös-verseny a két világháború közötti Károly Irén versenyek felújításaként született meg. Ma már újra fizikaverseny viseli Károly Ireneusz nevét.