Komárom, 1913. május 06. – 1945 vagy 1946?

Matematikus, Zalaegerszegen, az Állami Reálgimnáziumban érettségizett. Budó Ágostonnal osztozott a második díjban az 1931. évi fizikai Eötvös-versenyen (akkor Károly Irén versenynek hívták) úgy, hogy első díjat nem is adtak ki. A Szegedi Ferencz József Tudományegyetem hallgatója lett 1931-ben. 1936-ban matematika-fizika szakos tanári oklevelet szerzett, majd 1941-ben ugyanitt matematika főtárgyból bölcsészdoktor lett. Hallgatóként a (szegedi) Eötvös Kollégium lakója volt. Írt műegyetemi jegyzetet a mikrohullámokról. Bay Zoltán csoportjában dolgozott. Előadásokat tartott a Műegyetem Mérnökképző Intézetében. A több változós függvények variáció-számítás területen ért el eredményeket. A háborúban szerzett betegségének áldozata lett.

Főbb művei:
• Egy Bohr féle tételről (Szőkefalvi Nagy Bélával, MTA Matem. és Term. tud. Ért. 1938)
• A Haar féle variációs lemma és alkalmazásai (doktori értekezés, Matem. és Fiz. L. 1941)
• Über Funktionen, die ein endliches Dirichlet’schen Integral haben (Acta Scientiarum Mathem. Szeged, 1941)
• Amplitúdó-moduláció (Mérnöktovábbképző Int. Kiadv. Bp., 1943)