1925. – 1986. szeptember 09.

Fizikus. Kezdetben az ELTE-n volt tanársegéd, majd az ’50-s évektől a ’60-s évek elejéig a REMIX főkonstruktőre volt, ahol kiemelkedő fejlesztői munkát végzett, majd a HIKI-ben folytatta a megkezdett munkát a ’60- évek második felétől. A HIKI-ben osztály, majd főosztály vezetőként szervezi és irányítja az alkatrész megbízhatósági vizsgálatokat. Tudományos munkáján túlmenően a hazai alkatrészipar fejlesztéséből is komoly feladatot vállalt. Kezdeményezte, szorgalmazta az elektronikai kormányprogramot: „A magyar elektronikai ipar fejlődési problémái” címmel az előterjesztés társszerzőjeként szerepel. Az alkatrész ipar megújulását több fórumon is szorgalmazza. Több nemzetközi bizottság vezetője, a hazai szakmai bizottság elnökeként képviseli hazánk és a szakma érdekeit. A HTE-ben a szakosztály elnöki munkát társadalmi munkában végezte.

Kitüntetései:
• Puskás Tivadar Díj
• MTESZ –díj
• Többszörös Kiváló Dolgozó
• Miniszteri kitüntetés (IpM)