Gyönk, 1862. december 02. - 1945. ??.??.

Gépészmérnök. Oklevelét 1885-ben a budapesti műszaki egyetemen szerezte, majd ugyanott magántanárrá képesítették. Postamérnöki szolgálatát 1887-ben kezdte, 1890-ben a műszaki osztály vezetője. 1918-ban a posta vezérigazgatója. 1920-ban saját kérelmére nyugalomba vonult. Nemcsak mint szervező tűnt ki, hanem műszaki téren is maradandót alkotott (Hollósi féle kékíró, Hughesgépek Hollósi -regulátora stb.). Nevéhez fűződik az első csepeli rádiótávíró-állomás (szikraadó) megépítése.
Határozottságának és diplomáciai érzékének köszönhetően sikerült a román megszálló csapatok ragadozóitól megmenteni számtalan műszaki létesítmény és a Nemzeti Múzeum kifosztását is.
Hollós József halálának körülményeiről semmi biztosat nem tudni. Némelyek szerint a második világháború alatt internálótáborba hurcolták, és többé nem lehetett hallani felőle. Mások azt állítják, hogy túlvészelte Budapest ostromát, s idős emberként hunyt el. Nem tudni mi az igazság.