Budapest, 1897. május 5. – Budapest, 1984. augusztus 3.

Tervezőgrafikus. 1913: Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola (rövid ideig, nem fejezte be) tanulója. 1919-től sokat foglalkoztatott plakáttervező, szakterülete a kereskedelmi grafika. 1924-65 között az Orion arculat- és plakáttervezője. Ő tervezte az Orion 3 fejes emblémáját 1924–ben. 1933-35 között Berlinben dolgozik, politikai és filmplakátokat tervez, majd Londonban a News Review címlap rajzolója. Az 1940-es évek elejétől ismét Budapesten élt és dolgozott. Kezdetben a plakát populáris hagyományaiból merít, majd az expresszionizmus és más avantgárd irányzatok elemeinek beolvasztásával az 1920-as évek folyamán az art deco jeles hazai képviselője lett. A háború közeledtével megváltozott reklámstratégiák hatására ismét populáris elemek jelennek meg műveiben, a naiv anekdotázást ekkor patetikus, szónokias megoldások váltják fel, a modern ipar hirdetett alkotásait klasszikus idézetek vagy népies motívumok illusztrálják. 1945 után visszatér a modern, tömör, tárgyszerű reklámeszközökhöz.